×

Rozpocznij wpisywanie by zobaczyć książki

WYDAWNICTWO NIEZWYKŁE

POZNAJ NAS BLIŻEJ

Paulina Klimek

Główny specjalista ds. projektowania graficznego

Grafiką interesuje się odkąd pamięta, lecz dopiero po studiach stwierdziła, że chce się nią zajmować zawodowo. Dzięki niej, jak sama mówi, „może pielęgnować i rozwijać swoją artystyczną duszę”.

Kocha kolory a najbardziej inspiruje ją przyroda. Wciąż chce się uczyć nowych rzeczy i zawsze oczekuje od siebie “jeszcze więcej”. Odnośnie literatury to kocha powieści Joanny Chmielewskiej i Agathy Christie, a jej ulubioną serią są książki o Harrym Potterze.

Prywatnie jej największą pasją (oprócz pracy) są psy, które uwielbia, spędza z nimi wolny czas i jeździ na wystawy. Żałuje, że nie może ich zabierać ze sobą wszędzie.

W jej towarzystwie lepiej nie zaczynać tematu dotyczącego psów, ponieważ może o nich mówić bez końca! Relaksuje się robiąc zdjęcia lub grając w World of Warcraft.

Barbara Marszałek

Współzałożycielka wydawnictwa/Redaktor naczelna

Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego. Ukończyła również studia podyplomowe – nauczanie języka polskiego jako obcego.

W przeszłości imała się różnych zawodów. Była our pair we Francji, kelnerką w Irlandii Północnej. Przez kilka lat pracowała w międzynarodowej firmie w czeskiej Pradze na stanowisku koordynatora projektów.

Obecnie redaktor naczelna w Wydawnictwie NieZwykłe. Jest autorką opowiadań publikowanych m.in. w „Sofie” i „Helikopterze”. W swoim dorobku pisarskim może się pochlubić tomikiem wierszy „Milion kawałków”.

Kocha poznawać inne kultury, wędrówki po górach, podróże – najbardziej pociągami.

Uzależniona nie tylko od literatury, ale również od muzyki rockowej. Uwielbia gotować zupy, a najlepiej wychodzi jej pomidorówka.

Dumna mama czterolatka, Tymona.

Agata Wołosik-Wysocka

Dyrektor marketingu 

Na początku swojej kariery zawodowej chciała być dziennikarką, a jeszcze jako mała dziewczynka – pisarką. Na lekcje języka polskiego biegła z wypiekami na twarzy. Uważała, że jak nie będzie pisać (w jakiejkolwiek formie), to nigdy nie będzie szczęśliwa. Tak więc z pisaniem związała swoją ścieżkę zawodową. Co prawda najpierw ukończyła zarządzanie i marketing na Politechnice Białostockiej, ale studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim uświadomiły jej, że swoją ścieżkę zawodową zwiąże z pisaniem after all.

Pracowała w kilku redakcjach, później jako copywriter, w księgarni jako specjalista ds. contentu. Później otrzymała pracę w swoim pierwszym wydawnictwie i już wtedy zrozumiała, że właśnie ta praca jest czymś, co chce robić.

Obecnie pracuje w zupełnie NieZwykłym miejscu, które bardzo kocha i które pozwoliło jej rozwinąć skrzydła. W wolnym czasie czyta romanse w oryginale i dlatego też właśnie w tym gatunku się specjalizuje. Prywatnie jest szczęśliwą żoną i mamą dwóch chłopców.

Joanna Wolf

Dyrektor ds. organizacyjnych

Absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Książkoholiczka, która zawsze marzyła o tym, aby zostać członkiem zespołu wydawniczego, dlatego chętnie zamieniła ciepłą posadkę urzędniczki na NieZwykłe stanowisko. W wydawnictwie zajmuje się promocją oraz współpracą z autorami.

Prywatnie żona i mama dwóch synów. Wolny czas dzieli pomiędzy dwie pasje: gotowanie oraz prowadzenie bloga książkowego. Uwielbia podróżować i poznawać miejsca w myśl zasady: im mniej komercji, tym lepiej. Marzy, aby zwiedzić Chiny i Indie.

Edyta Giersz

Starszy Specjalista ds. promocji 

Już w szkole podstawowej największą satysfakcję przynosiło jej rozwiązywanie skomplikowanych łamigłówek i zadań matematycznych, a dzięki lekcjom przyrody wiedziała, że to właśnie w tym kierunku chciałaby się kształcić w przyszłości. Z pasji i uzależnienia nie rozstaje się z książkami, wykorzystując każdą wolną chwilę na czytanie, dlatego to praca w wydawnictwie sprawiła, że czuje się w końcu „na swoim miejscu”.

Realistka, twardo stąpająca po ziemi, z głową pełną pomysłów. Lubi podejmować nowe wyzwania i czerpać satysfakcję z ich realizacji.

Prywatnie mama dwóch uroczych córek, z którymi uwielbia kreatywnie spędzać czas, a także uwieczniać ich codzienność i emocje za pomocą fotografii.

Żyje w myśl zasady: Nie musisz być idealna, aby być szczęśliwa.