×

Rozpocznij wpisywanie by zobaczyć książki

Złamana duma

Cora Reilly

Seria: The Camorra Chronicles

Książka 44.90 zł31.43 zł-30%

Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką: 44.90 zł (43%)

Ebook 34.90 zł26.17 zł-25%

Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką: 34.90 zł (33%)

Data premiery: 2021-06-23

Trzeci tom w serii "The Camorra Chronicles"

Dwie rodziny mafijne, które nigdy nie będą już takie same.

Remo Falcone – capo Camorry – jest spragniony zemsty. Chce zadać cios oddziałowi z Chicago tam, gdzie zaboli najbardziej. Ma zamiar porwać pannę młodą w dniu jej ślubu. Naruszyć to, co święte i nieskalane.

Czytaj dalej »
Wersja:   

Kategoria: Romans mafijny

Udostępnij:

Trzeci tom nowej serii autorki słynnych „Złączonych"!

Dwie rodziny mafijne, które nigdy nie będą już takie same.

Remo Falcone – capo Camorry – jest spragniony zemsty. Chce zadać cios oddziałowi z Chicago tam, gdzie zaboli najbardziej. Ma zamiar porwać pannę młodą w dniu jej ślubu. Naruszyć to, co święte i nieskalane.

Małżeństwo Serafiny było planowane od lat. Kiedy w drodze do kościoła dziewczyna zostaje uprowadzona, uświadamia sobie, że nie może liczyć na ratunek. Trafia w ręce najokrutniejszego mężczyzny, jakiego kiedykolwiek poznała.

Jednak mimo tej sytuacji, kobieta nie zamierza zrezygnować z jedynej rzeczy, jaka jej została – ze swojej dumy. A Remo wkrótce zrozumie, że kobieta, która stała się jego więźniem nie będzie taka łatwa do złamania, jak sądził.

Książka zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej osiemnastego roku życia.

TytułZłamana duma
AutorCora Reilly
Ilość stron468
Rok wydania2021
Okładkamiękka
ISBN978-83-8178-579-2

OPINIE

- Patrycja

Wciągająca seria

Odpowiedz

- Magda

Jestem zadowolona z tych książek, bardzo dobrze się je czyta

Odpowiedz

- Ilona

Uwielbiam całą serię złączonych i złamanych a także serie grzechy ojców autorstwa Cory Reilly i już nie mogę się doczekać następnych części. POLECAM GORĄCO

Odpowiedz

- Agnieszka

Kolejna fantastyczna książka.

Odpowiedz

- katexx91

„Złamana duma” to część, na którą czekałam od dawna.

W świecie mafii obowiązują różne zasady, które dotyczą wszystkich. Jedna z nich uważana jest za święta. Śluby i pogrzeby trzeba uszanować, a porachunki odłożyć na inny dzień. Każdy cenił tę zasadę, jednak capo Camorry, Remo Falcone, który od zawsze był uważany za bezlitosnego szaleńca, pragnął zemsty. Cios zadany oddziałowi z Chicago w dniu ślubu zaboli najbardziej, a porwanie panny młodej będzie idealnym odwetem.

Serafina była siostrzenicą chicagowskiego capo, Dante Cavallaro i już niedługo miała wyjść za mąż. Jej małżeństwo było planowane od lat i wszystko miało być idealne, jednak kiedy w drodze do kościoła dziewczyna zostaje uprowadzona, uświadamia sobie, że nie może liczyć na ratunek. Jednak mimo beznadziejnej sytuacji, Serafina nie zamierza zrezygnować z jedynej rzeczy, jaka jej została — ze swojej dumy. Remo sądził, że złamanie dziewczyny będzie czymś, co najbardziej zrani mafię z Chicago, ale szybko zdał sobie sprawę, że to nie będzie takie łatwe, postawa dziewczyny wręcz robi na nim wrażenie, ponieważ capo Cammory uważa kobiety za słabe. Od samego początku prowadzą między sobą niebezpieczną grę, w której zwycięzca może okazać się przegranym, a przegrany zwycięzcą. Żadne z nich nie chce odpuścić, a to może skończyć się katastrofą... i rozlewem krwi.

Miłość naprawdę może wiele, może pojawić się tam, gdzie nikt by się jej nie spodziewał, może dosięgnąć kogoś, u kogo nawet wrogowie tego nie podejrzewali, może dać siłę, o której nie mieliśmy pojęcia. To możemy znaleźć w książce, ale nie tylko to. Chęć zemsty, wrogość, nienawiść, przywiązanie, strach, poświęcenie i tęsknota. Główni bohaterowie musieli przejść długą drogę, by odnaleźć siebie i zdać sobie sprawę z tego, czego tak naprawdę pragną w życiu. Momentami mieli tylko siebie i byli gotowi krwawić za siebie, byli gotowi płonąć dla siebie.

„Złamana duma” pozwala lepiej zrozumieć Remo, który uchodził za bezdusznego człowieka i wzbudzał strach we wszystkich, czasami nawet wśród swoich bliskich. Nikt nigdy nie zadał sobie pytania, czy Falcone od zawsze taki był, a może wydarzenia z przeszłości złamały go i ukształtowały na człowieka, jakim jest dzisiaj, człowieka, który dla swoich braci jest gotów zrobić wszystko.

Otaczał go gęsty jak smoła mrok, jednak postawienie na swojej drodze pewnego anioła, sprawiło, że przez ciemności zaczął przebijać się maleńki promień światła.

Uwielbiam tę część i polecam wam ją z całego serca.

Odpowiedz

- Złotowłosa i Książki

Wojna między rodzinami Falcone i Cavallaro nadal trwa. Końca nie widać .A sytuacja zaognia się w momencie, kiedy w dniu planowanego ślubu Serafiny z Danilo, panna młoda zostaje porwana przez samego capo Camorry, Remo Falcone. To cios dla rodziny z Chicago. Remo ma plan. Tylko nie przewidział jednego, że Serafina nie jest taka krucha i słaba jak mu się wydawało. Jest dumna, a dumę nie tak łatwo złamać...
Czy plan Remo się powiedzie? Czy Serafina da radę? Jakie skutki będzie miała decyzja głównej bohaterki?

Uwielbiam twórczość Cory Rilley. To jedna z moich ulubionych zagranicznych pisarek. Jej powieści wręcz połykam. Pochłaniam na raz. Zatracam się w wymyślonych przez nią historiach. Cora po prostu czaruje słowem. Oddaje realizm a emocje staczają bój o pierwszeństwo. Wykreowani bohaterowie są postaciami silnymi i mrocznymi. Idealnie odwzorowane z samego diabła. Członkowie mafii muszą być potworami w ludzkiej skórze. Aby byli skuteczni. Aby siali strach i spustoszenie. Za to właśnie szybko trafiają do mego serca.
Na kolejną część The Camorra Chronicles czekałam z utęsknieniem. Przypadła mi gustu historia Fabio i Leony oraz Nino i Kiary. Teraz przyszła pora na kolejnego członka Camorry. Każda z kolejnych części jest odrębną historią ale pojawiają się wątki z poprzednich tomów. Dlatego uważam, że należy czytać z zachowaniem kolejności chronologicznej. Remo Falcone jest capo. Bestialski i skutecznie brutalny. Bez uczuć. Bezwzględny. Maszynka do zabijania. Czerpie przyjemność z zadawania ran. Z ludzkiej słabości i ze strachu ofiar. To go napędza. Przerażająca wizja człowieka, któremu w życiu nie chciałabym stanąć na drodze. I temu diabłowi staje na drodze niewinna młoda kobieta, Serafina. Od początku mnie zaskakiwała. Swoją odwagą, siłą woli, determinacja a przede wszystkim dumą. Bywała arogancka i chłodna, zakładane maski były prawdziwe a jednak skrywała w sobie jakąś delikatność i wyrozumiałość. Relacja głównych bohaterów do łatwych nie należała. Porywacz i ofiara. On miał cel i plan, ona nadzieję. Im dłużej ze sobą przebywali, tym częściej pojawiały się niegrzeczne myśli i pragnienia. A im więcej upływało czasu, tym było pikantniej i niegrzecznie. Grzesznie i erotycznie. Spalająco i totalnie niegrzecznie. Od strony akcji było odpowiednio mrocznie i niebezpiecznie. Opisy poczynań klanu były dosadne i przepełnione znieczulicą. Wyobraźnia szalała. Zachowana dynamika kolejno pojawiających się wątków nie pozwalała mi na odłożenie lektury. Musiałam przeczytać ją do końca. Do końca, do którego prowadziła wyboista droga pełna strachu, lęku, przewrotności losu raz niespodzianek. Mówię tej powieści tak i już nie mogę się doczekać kolejnego tomu. Warto przeczytać tę powieść. Odłożyć wszystko na bok i wpaść w czeluście nieprzewidywalności głównego bohatera i jego braci oraz kobiety, która zaryzykowała wszystko.

Polecam.

Odpowiedz

- lalka1

Już przy tomie II nie mogłam się doczekać historii Remo. I co więcej, ja czekam na historie pozostałych dwóch braci Falcone. Książka jest fenomenalna. Autorka nas zaskakuje coraz bardziej. Jeśli pokochaliście serie złączeni to ta seria jest dużo lepsza.

Serafina została obiecana za żonę już jako nastolatka. Nie może się odczekać dnia ślubu, bo tak została wychowana. Ma to szczęście, iż jej mężem ma zostać młody, przystojny mężczyzna. Od ślubu dzieli ją tylko chwlia ale na jej drodze do "szczęścia" stanęli bracia Falcone.

Remo ma plan, w którym środkiem do celu jest Serafina. Tylko czy powodem porwania jest tylko zemsta na capo Chicago? Im bardziej czytałam i zagłębiałam się w tej historii, tym bardziej miałam wrażenie, że Remo kierował się czymś zupełnie innym. Czym kieruje się Remo? Czemu ciągle modyfikuje swój pan?

Pokochałam braci Falcone już w pierwszej części, w drugiej to była przyjemność czytania. W części trzeciej każdy z braci się zmienia. Widać jak na ich życie wpływ miała Kiara a tera jak zmieniają się pod wpływem Serafiny. Zwłaszcza Remo, na którym skupia się ta historia. Ale Serafina nie jest potulna i zastraszona dziewczyną. Potrafi się postawić i niejednokrotnie pokazuje, że nie da się złamać tak szybko. Tytuł sugerował nam, że Remo złamie dumę Serafiny, bo tak ją określano jako dumna i wyniosłą. Okazuje się, iż oboje zostają złamani i pozbawieni swojej dumy, choć każde w zupełnie inny sposób. Mam wrażenie, że Serafinę złamała nie postawa Remo a jej własna rodzina.

Książkę pochłania się błyskawicznie. Czytałam ja z wypiekami na twarzy. Mimo że ma ponad 460 stron to nie jest właśnie w sam raz. Nie mamy niedosytu, watki są świetnie wyważone. Widać jak ta historia nabiera rumianów. Każdy kolejny tom przebija poprzedni a bohaterowie są bardziej zapadający w pamięć. Już nie mogę się doczekać kolejnej części....

Odpowiedz

- barbara.and.her.books

* PRZEDPREMIEROWA RECENZJA PATRONACKA*
.
„Wszyscy musimy pozwolić jakiejś części nas umrzeć, byśmy mogli powstać na nowo silniejsi.”
„I wtedy przysięgłam sobie, że niezależnie od ceny – niezależnie od tego, ile przyjdzie mi za to zapłacić – pewnego dnia sprawię, że Remo Falcone uklęknie. Pewnego dnia złamię najbardziej okrutnego mężczyznę, jakiego znałam.”
„Prawdziwa miłość nie może sprawić, że ktoś staje się słaby. Miłość powinna sprawiać, że jest się silniejszym. Bo jeśli kogoś kochasz, nie ma miejsca na strach.”
.
Capo Camorry – Remo Falcone pragnie zemsty na oddziale z Chicago. Zamierza uderzyć tam, gdzie zaboli najbardziej. Chce porwać pannę młodą w dniu jej ślubu i tym samym naruszyć to, co święte i nietknięte.
Ślub Serafiny był planowany od lat. Kiedy tuż przed nim zostaje uprowadzona, zdaje sobie sprawę, że nikt jej nie uratuje. Trafiła bowiem w ręce najokrutniejszego człowieka jakiego kiedykolwiek poznała. Mimo sytuacji, w której się znalazła, nie ma zamiaru zrezygnować z jedynej rzeczy, które jeszcze jej pozostała – z dumy. Wkrótce dotrze do Remo, że jego więzień wcale nie będzie tak łatwy do złamania.
.
„Złamana duma” to trzeci już tom kolejnej mafijnej serii Cory Reilly, czyli „Camorra Chronicles”. Jest ona powiązana z cyklem „Born in Blood Mafia Chronicles”, dzięki czemu możemy się dowiedzieć, co dzieje się u jej bohaterów. Poprzednie dwa tomy totalnie mnie oczarowały i od razu powiem, że tym razem było tak samo, a może nawet jeszcze lepiej.
Serafina Mione ma 19 lat i już dawno temu została obiecana Danilo, który jest członkiem oddziału w Chicago. Dziewczyna ma brata bliźniaka – Samuela, z którym jest bardzo mocno związana oraz młodszą o 8 lat siostrę Sofię. Jest córką podszefa Minneapolis i siostrzenicą Dantego. Przez obcych ludzi jest nazywana Królową Śniegu, ponieważ jest bardzo opanowana, jednak wśród bliskich osób pokazuje swoją prawdziwą buntowniczą naturę. W drodze na swój ślub zostaje uprowadzona przez samego Remo Falconego. Mimo, że Serafina jest jeszcze bardzo młodą dziewczyną, to bije z niej niezwykła siła. Jest dumna i zamierza walczyć ze swoim porywaczem do samego końca. Niestety nie będzie tak łatwo, jak jej się wydaje.
Remo Falcone poznaliśmy już trochę w poprzednich częściach. Pełni funkcję capo Camorry i we wszystkich budzi ogromny strach. Jest bardzo okrutny i nieprzewidywalny. Nigdy nie wiadomo, co wpadnie mu do głowy. Chce się zemścić na Dantem, więc porywa jego siostrzenicę Serafinę. Z początku wydaje się, że chodzi mu tylko i wyłącznie o zemstę, jednak z każdym dniem coraz bardziej chce mieć ją tylko dla siebie. Dziewczyna staje się jego obsesją i nie może przestać o niej myśleć.
Sięgając po tą część trochę obawiałam się, że nie polubię Remo, ale stało się kompletnie inaczej. Mimo, że na zewnątrz kreuje się na okrutnego i pozbawionego wszelkich uczuć mafiosa, to w rzeczywistości jest bardzo wrażliwym mężczyzną, który dla swojej rodziny jest gotowy poświęcić naprawdę dużo. Od samego początku ciągnie go do Serafiny, jednak nie chce tego przyznać nawet przed sobą samym. Podobnie zresztą sytuacja ma się z dziewczyną. Muszę przyznać, że chyba właśnie jego do tej pory polubiłam najbardziej spośród męskich bohaterów tej serii.
Autorka, podobnie jak wcześniej tak i tym razem, przedstawiła akcję z perspektywy głównych bohaterów, więc na bieżąco poznajemy ich uczucia i emocje, z którymi się borykają. A dzieje się tu naprawdę sporo. Zwłaszcza między Remo i Serafiną. Akcja ani na chwilę nie zwalnia i dostarcza tylu emocji, że głowa mała. Jest tak, jak powinno być. Niebezpiecznie, gorąco i seksownie. Mamy też sporo ciekawych zwrotów akcji. Jeżeli chodzi o minusy, to nie podobała mi się jedna ze scen, jednak nie będę Wam zdradzała o co chodzi. Po przeczytaniu z pewnością będziecie wiedzieć, o którą mi chodzi. Powiem tylko, że była naprawdę obrzydliwa. Poza tym kompletnie nie mam do czego się przyczepić.
Cora Reilly jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. Po jej książki mogę sięgać w ciemno i wiem, że zawsze będę bardzo zadowolona z lektury. To, co pisze jest niezwykle emocjonalne i poruszające. Zdecydowanie POLECAM i czekam niecierpliwie na kolejny tom.

Odpowiedz

DODAJ TWOJĄ OPINIĘ

wyślij

Cora Reilly

“Born in Blood Mafia Chronicles”:

1. Złączeni honorem 

2. Złączeni obowiązkiem

3. Złączeni nienawiścią

4. Złączeni pokusą 

0. Luca Vitiello - Złączeni honorem z perspektywy głównego bohatera

5. Złączeni zemstą

6. Złączeni miłością

7. Złączeni przeszłością najlepiej czytać po Złamane więzi

Antologia: Złączeni krwią

"The Camorra Chronicles":

1. Złamana lojalność

   Słodka pokusa - historia jednotmowa, najlepiej czytać po Złamana lojalność

2. Złamane emocje

3. Złamana duma

4. Złamane więzi

5. Złamane serca

Krucha tęsknota - historia jednotmowa, najlepiej czytać po Złamana duma


SZANOWNI PAŃSTWO PONIŻEJ ZNAJDUJĄ SIĘ INFORMACJE DOTYCZĄCE:

SPOSOBÓW WYSYŁKI, CZASU REALIZACJI ORAZ SPOSOBÓW DOSTAWY:


PŁATNOŚCI


Za zakupy w sklepie można zapłacić:

  • za pomocą szybkich płatności Tpay

lub:

  • Przelewem na rachunek bankowy:

ING
96 1050 1214 1000 0092 9184 1683

Dariusz Marszałek
ul. Dąbrowskiego 57/4
32-600 Oświęcim


CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA


  • Czas oczekiwania na przesyłkę wynosi do 7 dni roboczych, w zależności od ilości napływających zamówień.
  • Jeśli w Państwa zamówieniu znajduje się książka, która dopiero będzie miała premierę, całość zamówienia wysyłamy w okolicach premiery tej książki.
  • Zamówienia są realizowane na bieżąco. Wysyłamy e-maile z informacją o statusie danego zamówienia.

DOSTAWA 


Oferujemy następujące sposoby dostawy:

Wysyłka na terenie naszego kraju

  • Poczta Polska Kurier 48
  • Kurier DPD
  • Paczkomat Inpost
  • Dostawa jest bezpłatna przy zamóweniach powyżej 120 zł 


Serdecznie zapraszamy!

Wydawnictwo NieZwykłe

PODOBNE KSIĄŻKI

INNI KUPILI RÓWNIEŻ

-30%
Złamane więzi więcej
Złamane więzi

Cora Reilly

Książka 44.90 zł31.43 zł

Ebook 34.90 zł26.17 zł

-30%
Złamane emocje więcej
Złamane emocje

Cora Reilly

Książka 39.90 zł27.93 zł

Ebook 31.90 zł23.92 zł

-30%
Złamane serca więcej
Złamane serca

Cora Reilly

Książka 44.90 zł31.43 zł

Ebook 34.90 zł26.17 zł

-30%
Złamana lojalność więcej
Złamana lojalność

Cora Reilly

Książka 39.90 zł27.93 zł

Ebook 31.90 zł23.92 zł

-30%
Złamane pragnienia więcej
Złamane pragnienia

Cora Reilly

Książka 44.90 zł31.43 zł

Ebook 36.90 zł27.67 zł

-30%
Złączeni przeszłością więcej
Złączeni przeszłością

Cora Reilly

Książka 39.90 zł27.93 zł

Ebook 31.90 zł23.92 zł

-30%BESTSELLER
Słodka pokusa więcej
Słodka pokusa

Cora Reilly

Książka 39.90 zł27.93 zł

Ebook 31.90 zł23.92 zł

-30%
Krucha tęsknota więcej
Krucha tęsknota

Cora Reilly

Książka 41.90 zł29.33 zł

Ebook 33.90 zł25.42 zł

-30%
Naznaczeni upadkiem więcej
Naznaczeni upadkiem

Cora Reilly

Książka 44.90 zł31.43 zł

Ebook 39.90 zł29.92 zł

-30%
Naznaczeni grzechem. Część druga. więcej
Naznaczeni grzechem. Część druga.

Cora Reilly

Książka 41.90 zł29.33 zł

Ebook 33.90 zł25.42 zł