×

Rozpocznij wpisywanie by zobaczyć książki

Sonia

Joanna Chwistek

Seria: Niebezpieczny układ

Książka 47.90 zł28.74 zł-40%

Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką: 47.90 zł (67%)

Ebook 42.90 zł25.74 zł-40%

Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką: 42.90 zł (67%)

Data premiery: 2023-08-02

Wysyłka książki kilka dni przed premierą

Tom drugi serii "Niebezpieczny układ"

Nowa mafijna historia bestsellerowej autorki serii „Niezłomne”!

Sonia Rublow nie znała innego życia niż to które dzieliła z braćmi. Od urodzenia tkwiła zamknięta za murami posiadłości, którą opuszczała tylko pod opieką matki.

Młoda kobieta nie miała możliwości poznawania nowych ludzi oprócz tych, z którymi jej rodzina prowadziła interesy. Jednym z nich był Nikolai Romanow, partner biznesowy jej braci.

Czytaj dalej »
Wersja:   

Kategoria: Romans mafijny

Udostępnij:

Nowa mafijna historia bestsellerowej autorki serii „Niezłomne”!

Sonia Rublow nie znała innego życia niż to które dzieliła z braćmi. Od urodzenia tkwiła zamknięta za murami posiadłości, którą opuszczała tylko pod opieką matki.

Młoda kobieta nie miała możliwości poznawania nowych ludzi oprócz tych, z którymi jej rodzina prowadziła interesy. Jednym z nich był Nikolai Romanow, partner biznesowy jej braci.

Mężczyzna był dużo starszy od Soni, ale dziewczynie to nie przeszkadzało. Romanow bardzo szybko zawrócił jej w głowie. Nie miała jednak pojęcia, że Nikolai ma już wobec niej plany i od lat próbuje zastawić na nią sidła, ukrywając prawdziwe intencje. Za tą piękną fasadą krył się sam diabeł.

Książka zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej osiemnastego roku życia.

TytułSonia
AutorJoanna Chwistek
Ilość stron374
Rok wydania2023
Okładkamiękka
ISBN978-83-8320-815-2

OPINIE

- Ewelina

Szybka wysyłka znakomity produkt

Odpowiedz

- Mama, żona - KOBIETA

Sonia ma być jego, wie, że zrobi wiele, aby ją zdobyć. Ma swój plan i lepiej, żeby nikt mu go nie popsuł. W końcu jest Nikolai Romanow, on zawsze dostaje to, co chce, a teraz chce, aby była jego i to z własnej woli. Czy mu się uda?
Od zawsze zamknięta w złotej klatce, otoczona opieką braci, mieszkająca z matką. Wiele lat wcześniej, została cudem uratowana przez braci przed porwaniem. Ją udało się ocalić, jednak jej brat i siostra zostali tego dnia porwani i do dziś, pomimo wielu starań nie udało się ich odnaleźć. Dlatego jest tak dobrze pilnowana, przez to nie zna świata na zewnątrz, wychodzi tylko w towarzystwie matki. Niestety to nie wszystko, nawet nie ma prawa decydowania w tak błahych sprawach, jak własny ubiór, nie ma przyjaciół, możliwości chodzenia do szkoły. Zabójstwo matki jest dla Soni tragedią, może nie były ze sobą blisko, ale ją kochała. Jednocześnie to dla niej wielkie zmian i zamierza je wykorzystać. Chce móc w końcu zacząć żyć, mieć prawa, jakie mają inne dziewczyny w jej wieku. Tylko czy to się uda?
Kiedy dowiaduje się, że wyjeżdża z Rosji, jest pewna, że przyjedzie po nią brat. Jednak sprawy układają się tak, że pojawia się Nikolai. To on ma zapewnić jej bezpieczeństwo w drodze do miejsca, które ma być od teraz jej domem. Z jednej strony przerażona, z drugie zafascynowana tym, co ją czeka. Od razu zamierza postawić granice, pokazać swoje zdanie i liczy, że bracia jej na to pozwolą. Wtedy jeszcze nie wie, jak wiele tajemnic jest przed nią ukrytych, jak wiele zmieni w jej życiu uczucie, którego nie planowała, a na dodatek grozi jej niebezpieczeństwo. Czy Nikolai ją zdobędzie? Czy Sonia wywalczy sobie chociaż trochę wolności? Jak potoczą się poszukiwania jej uprowadzonego wiele lat wcześniej rodzeństwa?

Według mnie autorka po prostu ma dar pisania prologów. Po raz kolejny stworzyła go tak, że ogromnie mnie zaciekawiła i już wiedziałam, że to będzie świetna książka. Taka też była, ciekawa, wciągająca od samego początku i niepozwalająca się oderwać, aż nie poznałam zakończenia. Akcja sprawnie poprowadzona, z wieloma zwrotami, które potrafiły mnie zaskoczyć. Pełna niebezpieczeństwa, tajemnic, sekretów, poruszająca niełatwe temat, jakim jest handel dziećmi. To jedna z niewielu książek, która pokazuje nie tylko to złe, agresywne oblicze gangstera (i nie chodzi mi o jego stosunek do rodziny czy też osoby, którą pokocha).

Głównych bohaterów mamy dwóch – Sonię oraz Nikolaia. Książkę czytamy z perspektywy zarówno jednego, jak i drugiego. Oboje są postaciami ciekawymi, dającymi się lubić, chociaż Nikolai ma swoje za uszami. Tym razem nic więcej niż dowiedzieliście się o nich na początku recenzji, wam nie zdradzę. Powiem tylko jeszcze, że warto poznać ich bardzo blisko.

„Sonia” to ciekawa, wciągająca, wywołująca emocje książka, która bardzo mi się podobała. Są już zapowiedzi kolejnego tomu, na który czekam z niecierpliwością. Z wielką przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Odpowiedz

- in_love_with_reading_books

„Sonia stanowiła moją największą słabość. Była jedyną osobą, która mogła mnie zniszczyć, pogrążyć, nawet jeśli nie robiłaby tego specjalnie. Bratwa to moje życie, ale dla tej kobiety mógłbym zrzec się wszystkiego i posłać każdego mojego człowieka na śmierć.”

Joanna Chwistek powraca w nowym mafijnym wydaniu! „Sonia” to drugi tom serii „Niebezpieczny układ”, a jej głównych bohaterów mieliśmy okazję już poznać przy okazji historii Danielle i Aleksandra. Wydarzenia opisane w tej części mają miejsce bezpośrednio po akcji właściwej „Danielle”. Już tam dostajemy mały przedsmak tego, czego możemy się spodziewać w tej opowieści. 
„Sonia” pod względem zawirowań fabularnych jest nieco spokojniejsza niż poprzedniczka. Nadrabia jednak aspektem emocjonalnym, cudownie wykreowaną relacją głównych bohaterów, a przy tym nie jest pozbawiona także trudnych tematów. 
Sonia to bohaterka, która z miejsca budzi sympatię. Jest delikatna, co wynika z tego, jak została wychowana. Teraz kiedy przeprowadza się do Seattle, dostaje okazję, by w końcu rozwinąć skrzydła, zacząć żyć. Na kartach powieści obserwujemy jej niesamowitą przemianę. Z cichej myszki staje się kobietą, która nie boi się mówić, czego pragnie. Jest stanowcza w swoich przekonaniach i nawet tak dominujący mężczyzna jak Nikolai nie jest w stanie zmienić jej nastawienia. Co więcej — on nawet tego nie chce.
Asia stworzyła mi kolejnego książkowego męża. Nikolai zdobył moje serce oddaniem Soni, tym jak dbał o to, by była bezpieczna, ale jednocześnie mogła spełniać marzenia. Tym, jak przy niej trwał i ją zdobywał. Jestem zachwycona sposobem, w jaki została wykreowana ich relacja. Początkowo jest pełna napięcia, lecz podszyta jest także niepewnością Soni. Jednakże im lepiej się poznają, tym coraz bardziej wyczuwalne jest rodzące się uczucie. Cieszy mnie przeogromnie, że mimo pojawienia się go, Sonia nie utraciła samej siebie, a na jej oczy nie spadły klapki, przesłaniające rzeczywistość. 
Ich relacja jest pełna namiętności, wsparcia, troski, oddania, a przede wszystkim prawdziwej miłości. Takiej, od której rośnie serce, a wewnątrz siebie odczuwa się przyjemne ciepło. I jak tu nie mieć wysokich standardów? 
Wspominałam na początku, że w moim odczuciu akcja „Soni” jest nieco spokojniejsza. Nie znaczy to jednak, że czytelnikowi przyjdzie się nudzić. Już od samego początku, czytając prolog, pozostajemy w napięciu, oczekując momentu, gdy to wszystko się wyjaśni. Śledząc akcję poprzedzającą to wszystko, stale podskórnie czujemy, że to co, się wydarzy, w pewnym momencie nas uderzy. I tak się stało, bo ja odczułam to boleśnie, wylewałam łzy, zatracając się w akcji. Lecz to nie wszystko. Kto czytał pierwszy tom (tu uwaga na spoiler dla tych, co nie czytali), ten wie, że seria porusza temat handlu żywym towarem. Powieść nie jest pozbawiona scen bardziej przybliżających ten wątek, dlatego ostrzegam osoby wrażliwe — bądźcie na to gotowe. W powieściach Asi wątek mafijny jest jedynie tłem dla opowiadanych historii i nie inaczej jest także w przypadku „Soni”. Nie brak tu krwawych momentów, ale autorka skupia się przede wszystkim na Soni i Nikolaiu. I ja to uwielbiam! 
Styl pisania autorki z powieści na powieść jest coraz lepszy, dostrzegalny jest ogromny progres, ale tym, co łączy wszystkie powieści Joanny Chwistek jest to, że od każdej z nich po prostu nie da się oderwać. Swoim historiom nadaje ona lekkość, a przy okazji od nich uzależnia. To dar, który nie każdy posiada. 

„Uparcie trzymałam się myśli, że wolność to życie w pojedynkę, a tak naprawdę dopiero teraz zrozumiałam, że prawdziwa wolność jest wtedy, kiedy kochasz i jesteś kochany.”

„Sonia” to powieść, która pokazuje, że miłość nie jest ograniczeniem, że to właśnie ona jest przepustką do wolności. Joanna Chwistek oddała w nasze ręce historię, która chwyta za serce i na pewno nie puści. Ukazała dwa charaktery, które pomimo tak wielu różnic, stały się dla siebie idealnym uzupełnieniem. Zachwyca przemyślaną i ciekawą akcją, ale w głównej mierze daje to, co w powieściach kocham najbardziej — fenomenalnie działa na emocje i to jest największy atut tej historii. 

Odpowiedz

- @bookdiary_kate

Nie ukrywam, że pióro Asi lubię w każdym wydaniu. Jednak jej mafijne historie są w pewien sposób magiczne. Czytam je zawsze z ciekawością i tak też było tym razem. Tym bardziej, że mogłoby się wydawać, że Sonia to krucha i niepewna bohaterka. Moim zdaniem ma w sobie taką iskrę, która przyciąga czytelnika. Mimo młodego wieku, chce być samodzielna i sama decydować o swoim życiu. Jest jak ptak uczący się latać. Nikolaj był dla niej jednym ze znajomych braci. Dużo starszy, przystojny imponował jej swoim opanowaniem i cierpliwością. W tym przypadku jej uczucie rodzi się powoli tam, gdzie jego jest już silne i pewne.
Wiem, że ten męski bohater został zaklepany i polizany więc nie napiszę, że jest to mój książkowy mąż. Jednak z całą pewnością to taka męska postać, do której będą wzdychać czytelniczki. Tym bardziej, że nie często dostajemy w książkach wątek, gdy to mężczyzna zakochuje się pierwszy. Nikolaj tutaj był jednocześnie zaborczy i czuły, zazdrosny i delikatny. Długo musiał czekać na miłość swojego życia, więc było wiadomo, że użyje wszelkich dostępnych środków by zdobyć Sonię.
Kto czytał pierwszy tom, wie, że Asia sięgnęła po wątek handlu dziećmi i żywym towarem. „Sonia” obfituje w wydarzenia, które nie zawsze są komfortowe dla czytelnika, ale poruszają wiele emocji. Czasami było brutalnie, ale jak prawdziwie. Niestety, w tym przypadku jakiekolwiek kolorowanie rzeczywistości, nie dało by odczucia tak rzeczywistych wydarzeń.
Sonia to historia nieoczywista o zdobywaniu wolności, o dojrzewaniu i miłości. Tym razem autorka zabiera nas w podróż i pokazuje jak małymi krokami można zbudować niezależność i być kochaną. Asia umiejętnie operuje słowem tworząc historię, która jest klimatyczna. Użyte płot twisty podnoszą jej jakość. Dodatkowo, uważam, że jeśli chodzi o intymne sceny, to Asia osiągnęła tu najwyższy poziom. Są namiętne, przedstawione ze smakiem i wyczuciem a jednocześnie oddziaływają na wyobraźnię. Jedynie co mogę jeszcze dodać to czytajcie, bo ta książka jest warta każdej minuty z niej spędzonej.

Odpowiedz

- Black_books_read

Książki Joanny Chwistek zawsze są tymi, przez które zapominam o otaczającym mnie świecie i wszystkich problemach. Inaczej nie było z „Sonią”, dla której przepadałam od pierwszych stron. Prolog tej historii dosłownie powalił mnie na kolana i sprawił, że musiałam zbierać szczękę z podłogi!

Sonia to młoda kobieta, która rozpoczyna zupełnie nowy rozdział w swoim życiu, bez matki, która decydowała za nią o wszystkim. Dziewczyna jest szarą myszką, która zupełnie nie jest przystosowana do takiego życia. A jej sytuacji nie polepsza fakt, że w dalszym ciągu razem z braćmi szuka swojego zaginionego rodzeństwa, a do jej życia coraz bardziej wkracza Nikolai Romanow - mężczyzna, który jest nią zainteresowany od dłuższego czasu. Obserwując jej postać odczuwałam dumę, bo przez całość tej pozycji przeszła ogromną przemianę - zaczęła być pewna siebie i potrafiła postawić na swoim, a w dodatku nabrała pazura!

Natomiast Nikolai to partner biznesowy jej braci, który jest sporo starszy od Sonii. Obserwując jego postać można dostrzec, że mężczyzna ma dwie twarze - przy swoich pracownikach jest bezwgledny, zimny i nie daje wejść sobie na głowę, a przy Soni staje zupełnie inną wersją siebie, która zarezerwowana jest tylko dla niej. Tylko przy niej pokazuje prawdziwego siebie.

Relacja tej dwójki wzbudza w czytelniku niemałe emocje! Nikolai jest w stanie posunąć się do wszystkiego, by zdobyć Sonie i by ją do siebie przekonać. Nie da się ukryć, że coś ich do siebie ciągnie i że wzajemnie na siebie oddziałują! I właśnie te przyciąganie jest wręcz kosmiczne i przedstawione w genialny sposób! Dodatkowym atutem ich relacji jest to, że rozwijała się ona powoli i chwilę trwało to, żeby się do siebie zbliżyli. Sytuacja między Sonią i Nikolaiem rozwija się w swoim własnym tempie, dzięki czemu nabiera ona naturalności. Moje serce wręcz się radowało, gdy ta dwójka była ze sobą szczęśliwa! Między Nikolaiem a Sonią szalały iskry pożądania i namiętności, których tak łatwo nie dało się ugasić!

Odpowiedz

DODAJ TWOJĄ OPINIĘ

wyślij


SZANOWNI PAŃSTWO PONIŻEJ ZNAJDUJĄ SIĘ INFORMACJE DOTYCZĄCE:

SPOSOBÓW WYSYŁKI, CZASU REALIZACJI ORAZ SPOSOBÓW DOSTAWY:


PŁATNOŚCI


Za zakupy w sklepie można zapłacić:

  • za pomocą szybkich płatności Tpay

lub:

  • Przelewem na rachunek bankowy:

ING
96 1050 1214 1000 0092 9184 1683

Dariusz Marszałek
ul. Dąbrowskiego 57/4
32-600 Oświęcim


CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA


  • Czas oczekiwania na przesyłkę wynosi do 7 dni roboczych, w zależności od ilości napływających zamówień.
  • Jeśli w Państwa zamówieniu znajduje się książka, która dopiero będzie miała premierę, całość zamówienia wysyłamy w okolicach premiery tej książki.
  • Zamówienia są realizowane na bieżąco. Wysyłamy e-maile z informacją o statusie danego zamówienia.

DOSTAWA 


Oferujemy następujące sposoby dostawy:

Wysyłka na terenie naszego kraju

  • Poczta Polska Kurier 48
  • Kurier DPD
  • Paczkomat Inpost
  • Dostawa jest bezpłatna przy zamóweniach powyżej 120 zł 


Serdecznie zapraszamy!

Wydawnictwo NieZwykłe

INNI KUPILI RÓWNIEŻ

-40%
Vincent więcej
Vincent

Julia Brylewska

Książka 42.90 zł25.74 zł

Ebook 37.90 zł22.74 zł

-40%
Zniszczona przyszłość więcej
Zniszczona przyszłość

Ava Harrison

Książka 49.90 zł29.94 zł

Ebook 44.90 zł26.94 zł

-40%
Danielle więcej
Danielle

Joanna Chwistek

Książka 44.90 zł26.94 zł

Ebook 39.90 zł23.94 zł

-40%
Ucieczka od mafii więcej
Ucieczka od mafii

Adriana Kowalczyk

Książka 49.90 zł29.94 zł

Ebook 44.90 zł26.94 zł

-40%
Pan Carter więcej
Pan Carter

Lena M. Bielska

Książka 42.90 zł25.74 zł

Ebook 37.90 zł22.74 zł

-40%
Zakład o miłość więcej
Zakład o miłość

Agnieszka Brückner

Książka 47.90 zł28.74 zł

Ebook 42.90 zł25.74 zł

-40%
Zaczekaj na to więcej
Zaczekaj na to

Mariana Zapata

Książka 54.90 zł32.94 zł

Ebook 49.90 zł29.94 zł

-40%
Gym Junkie więcej
Gym Junkie

T. L. Swan

Książka 49.90 zł29.94 zł

Ebook 44.90 zł26.94 zł

-40%
Uparty prezes więcej
Uparty prezes

Agnieszka Brückner

Książka 49.90 zł29.94 zł

Ebook 44.90 zł26.94 zł

-60%
Danielle - Outlet więcej
Danielle - Outlet

Joanna Chwistek

44.90 zł 17.96 zł

PODOBNE KSIĄŻKI